Testy na Covit Sośnicowice

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na morze czynników. Jedna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze sporo ludzi myśli inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi akurat się rozprawimy.

Testy na Covit Żory

 

Gorączka – motywacje i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dużych mogą być oryginalne.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy dlatego każde odstępstwo z tej prawdy można zaliczyć jako gorączkę? Otóż nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest wyjątkowa. Jedni znacznie się czują, gdy podaje ona do 37 st. Celsjusza, i pozostali, jeżeli nie przekracza 36 st. Celsjusza. Istnieje więc po prostu inna potrzeba organizmu. Kiedy więc mówimy o gorączce? Przede wszystkim wymagamy temperaturę zmierzyć, stosując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej wartości termometr nie będzie oferował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Żory

Gorączka jest to wtedy, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w uchu wynosi co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w wykonanie jest ogromniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na punkt gorączki. My i postaramy skupić się na ostatnich szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe pracowanie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może skutkować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza że istnieć okazją zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, informujący o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy powoduje ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Żory
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na to, jak wysoka była temperatura początkowa. Istnieje to oczywiście mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stanie obniżyć temperaturę o sam albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Żory

Nieleczona gorączka będzie żyła w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. Racja wówczas nie jest prawda, nasz umysł ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w przebiegu choroby nie daje on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w ścianach 39,4-40 st. Celsjusza. Istnieje to ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno zużywać się posiłków. Istnieje to poważny mit. Owszem, człowiek, jaki jest podwyższoną temperaturę, zazwyczaj nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są dobre w bitwie z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments